İzmir Koltuk Yıkama

İzmir Koltuk Yıkama konusunda en profesyonel firma olan Temizlik Hastası, size bu konuda en kapsamlı hizmeti vermek için kurulmuştur.

Koltuk temizliğinde nelere dikkat edilmeli ?, Koltuk yıkamada neler dikkate alınmalı ? Etkili koltuk temizliğinin püf noktaları neler ? Evde koltuk temizliği nasıl olur ? Neden koltuklarımı temizletmeliyim? Daha sayamadığımız birçok soru aklınıza geliyorsa koltuklarınızı temizletme vakti gelmiş demektir.
Sakin olun çünkü doğru adrestesiniz. Şimdi sizleri fazla merakta bırakmayıp , sorularınızı geniş kapsamlı anlatalım.

NEDEN KOLTUKLARIMI TEMİZLETMELİYİM ?

Gün içerisinde veya evde olduğumuz zaman dilimi içerisinde en sık temas ettiğimiz yerler mobilyalarımızdır. Her ne kadar temizliğine dikkat etsek de zamanla kirlenerek maytlar , bakteriler ve alerjenler için bir yuva haline dönüşür. Koltuk kumaşında oluşan kir ve lekelere müdahale edilmediği takdirde zamanla kalıcı hale gelerek sağlığımız için ciddi tehlike oluşturur. Oysa ki yılda en az 2 defa koltuklarımızın profesyonel temizlenmesine sağlığımız açısından özen göstermeliyiz.

Neden koltuklarımı temizletmeliyim sorusuna diğer bir cevap ise ; koltuk yüzeylerimizde zamanla oluşan bu lekelerin göze çarparak rahatsız edici bir hale gelmesidir. Hele hele açık renkli koltuklarda oluşan bu lekeler hemen göze çarpar ve evimize gelen misafirlerimize karşı kötü görüntü oluşturur.

Koltuklarımızın temizliği bizler için önemlidir. Koltuk temizliği için profesyonel şirketlerden yardım alınması , koltuk temizliğinizde hem daha hijyenik hem daha temiz sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Özellikle çıkmayan lekeleriniz söz konusuysa veya uzun zamandır koltuk temizliğiniz gerçekleşmedi ise Temizlik Hastası sizin için doğru çözüm.

Koltuk Temizliği
Koltuk Temizliği

KOLTUK TEMİZLİĞİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Koltuklarınızı temizletmeye karar verdiyseniz şimdi ikinci aşama koltuk temizliğinde nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedelim.

Koltuk temizleme işlemi sanıldığı kadar basit bir işlem değildir. Koltuk temizliği , koltukların kumaş özelliklerine göre farklı yöntemler ve malzemeler ile yapılır. Bu noktada en önemli unsur koltuk temizliğinizi gerçekleştirecek firmayı iyi tercih etmenizdir. Hangi kumaş türüne nasıl işlem yapılması gerektiğini bilen , hangi lekede hangi solüsyonun etkili sonuç verebileceğini tespit edebilen , koltuk kumaş özelliklerine göre bilinçli işlem yapan profesyonel firmaları tercih etmeniz koltuk temizliğinde dikkat etmeniz gereken başlıca unsurdur. Aksi halde koltuk kumaşınızda yırtılmalar , deformasyonlar meydana gelebilir, en üzücüsü mobilyalarınız zarar görebilir.

Koltuk temizliğinde dikkat etmeniz gereken bir diğer etken ise koltuklarınızın temizliği için koltuk yüzeyinize kullanılan temizlik malzemeleridir. Koltuk temizliğinde kullanılan temizlik malzemelerinin kumaş özelliklerine ve materyallerine göre seçilmesi önemlidir. Bu nedenle seçtiğiniz koltuk yıkama firmasının sağlığınız açısından doğal temizlik malzemelerini tercih ettiğinden emin olun.

Koltuk temizliğinizde kullanılacak tekniğe de dikkat etmelisiniz. Koltuk temizliği için en sağlıklı yöntem üç aşamalı ıslatma, fırçalama ve vakumlama tekniğidir. Tüm bu aşamaların gerçekleşmesi için bilinçli bir ekip gerekmektedir. Koltuk temizliğiniz için profesyonel ekiple çalışmayı ihmal etmeyin. Çünkü koltuk yüzeyinin bilinçsizce gereğinden fazla ıslatılması sünger bozulmalarına, gereğinden az ıslatılması deformelere, kumaş türü ve özelliklerini bilmeden bilinçsiz fırçalama uygulamaları yırtılmalara sebebiyet verebilir. Yine yeterli vakumlama özelliklerine sahip olmayan ekipmanların kullanılması ise koltuk süngerinden suyun çekilememesine bu da kötü koku ve kusma gibi sonuçlara sebebiyet verebilir.

Koltuk temizliğinde eğitimli,bilinçli, işinde profesyonel, güler yüzlü , müşteri memnuniyetine önem veren ekibimizle bizlere güvenebilirsiniz.

EVDE KOLTUK TEMİZLİĞİ NASIL OLUR ?

Artık koltuk temizliği konusunda nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrendik. Peki evde koltuk temizliği en sağlıklı nasıl olur ?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki silmek çözüm değil !

Koltuğumuzda gördüğümüz lekelere müdahale etmek amaçlı koltukları silmek kirin ve lekelerin daha az görünür olmasını fakat daha derine iterek kalıcı hale gelmesine sebebiyet verir. Bu nedenle koltuklarınızın uzman bir ekip tarafından temizlenmesi, temizlik işleminin de sanayi tipi tam profesyonel makinalarla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ev tipi küçük temizlik ekipmanları günlük ihtiyacın karşılanması bakımından oldukça yeterli olsalar da koltuk temizliği gibi daha kapsamlı işler için yeterli olmayacaktır. Bu durumda tam profesyonel sanayi tipi makinaların kullanılması gerekmektedir. Performans bakımından tartışmasız şekilde üstün olan bu makinaların doğru bir biçimde kullanılmaları, alınacak sonucun memnuniyete dönüşmesiyle doğrudan bağlantılıdır.

Koltuk Temizliği
Koltuk Temizliği

Evde profesyonel koltuk temizliği nasıl olur?

Evde profesyonel koltuk temizliği için en sağlıklı, etkili ve hijyenik sonuç veren koltuk temizleme işlemi ıslatma , fırçalama ve vakumlama olarak üç aşamada gerçekleşmektedir.

Dilerseniz bu aşamaları birlikte inceleyelim.

Koltuk temizliğinin ilk aşaması olan ıslatma aşamasın da özel solüsyonumuzdan koyduğumuz püskürtme ekipmanımız ile koltuk yüzeylerinizin ıslanmasını sağlayarak kirlerin yumaşamasını ve yüzeye çıkmasını sağlıyoruz.

Koltuk temizliğinin ikinci aşaması olan fırçalama aşaması en önemli aşamadır. Yüzeye çıkan lekeler giderilene dek fırçlanır. Fırçalama işlemi sayesinde en derine nüfuz eden kirler dahi kumaş yüzeyinden ayrılarak yüzeye çıkar.

Gelelim koltuk temizliğinin son aşaması ve önemli aşamalarından biri olan vakumlama aşaması. Vakumlama aşamasında koltuk yüzeyine püskürmüş olduğumuz temiz suyu , kirli su olarak geri çekeriz. Böylece koltuk yüzeyleriniz kir ve lekelerden arınmış olur.

KOLTUK TEMİZLİĞİNİN ÖNEMİ

En önemli faktör sağlığınız. Özellikle astım, koah, sinüzit gibi ciddi solunum yolu rahatsızlıklarından şikayetçi olanlar ve alerjik hassasiyeti bulunan kişiler için koltuk, yatak ve sandalye kumaşına nüfus etmiş ev tozları ciddi risk oluştururlar. Ev tozunun üzerinde mite olarak adlandırılan bakteriler bulunur ve bu bakteriler özellikle solunum yolu rahatsızlığı bulunan ya da alerjik hassasiyete sahip bireylerde yaşadıkları sağlık sorunlarının artmasına zemin oluşturur. Sürekli olarak hapşırıyor, burun akıntısı ve buna bağlı olarak baş ağrısı şikayeti yaşıyorsanız ya da soluk alıp vermede güçlük çekiyorsanız ev tozlarından kurtulmanızın zamanı gelmiş olabilir. Ev tipi temizlik ürünleri ve ev tipi cihazlar bu tip hassasiyeti bulunan kişilerin rahatlamalarını sağlayacak ölçüde derinlemesine temizlik sağlayamaz. Bunun için mobilyalarınızın sanayi tipi tam profesyonel cihazlar kullanılarak antibakteriyel deterjanlarla yıkanmaları gerekir. Kullandığımız deterjanlar tamamen doğal, kimyasal içermeyen, ardında kalıntı bırakmayan güvenilir markaların TSE onaylı antibakteriyel ve antiallerjik ürünleridir. Cihazlarımız ise sanayi tipi tam profesyoneldir. Deneyimli ekibimizle İzmir’in tüm ilçelerinde ve mahallelerinde hizmet vermekteyiz. Bizi hemen arayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Koltuk Temizliği
Koltuk Temizliği

Koltuk temizlik işleminde kullanılan deterjanını öncelikle insan sağlığını tehdit eden ya da zarar veren herhangi bir kimyasal madde içermemesi gerekir. Koltuk temizlenirken her yerine nüfuz edebilmesi için kullanılan deterjanın çözünürlüğü yüksek ve iyi olmalı ayrıca su ile de kolayca durulanabilir olmalıdır. Koltuk temizlik işleminin sonlandığı esnada koltuk üzerinde köpük yani her hangi bir kimyasal kalmamalıdır. Kirler koltuk süngerinin arasında birikir ve koltuk temizleme deterjanı da bu kirleri süngerin arasından çekip çıkarabilecek ve yok edebilecek özelliğe sahip olmalıdır. Bunun yanında kullandığınız kimyasal maddenin koltuk kumaşını yıpratıp onun ömrünü kısaltmaması gerekir ve koltuğunuza bir parlaklık vermesi gerekir.
Koltuk temizlik işlemi için aslında piyasada pek çok ürün vardır yani koltuk yıkama sadece tek bir ürünle değil pek çok ürünle gerçekleştirilebilir.  Ürünün koltuğunuzu hem parlatması hem de yumuşatması onun yeterince iyi olduğunu gösterir.

Özetle deterjanımız :

  • Yeşil ve çevre dostudur
  • İçerikleri tabiat anadan alınmıştır
  • Tüm içerikleri FDA tarafından onaylanmıştır
  • Zararlı toksik maddeler içermez, aileniz ve sevdikleriniz için güvenilirdir.
  • Zararlı sert kimyasallar, sabun, deterjan, fosfat içermez
  • Ardında kir ve mikropları yapışkan gibi çeken sabun kalıntısı bırakmaz
  • Alerjisi olanlar için mükemmel çözümdür