Yatak Nasıl Temizlenir?

Geceleri kaliteli uyku için yatağınızın düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Yatak temizliği nasıl yapılır diyorsanız burayı okumaya devam edin!

TEMİZ YATAKLAR, KALİTELİ UYKU . . .

Kaliteli bir uyku için yılda en az 2 defa düzenli olarak yatak temizliğinizin yapılması gerekmektedir.

Ortalama bir insanın ömründe 25 yıl uyuduğunu ve bunun üçte birini yatakta geçirdiğini biliyor muydunuz? Geriye kalan dilim için hayatın yorucu temposuna yetişebilmek adına kendimizden fiziksel ve zihinsel olarak yüksek performans bekliyoruz. Peki bunun kaliteli bir uykudan geçtiğini biliyor muydunuz? Kaliteli bir uyku için yatağınızın düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Endişelenmeyin bu süreçte yanınızdayız!

YATAĞIMI NEDEN TEMİZLETMELİYİM ?

Neden yatağımı temizletmeliyim konusunu sizler için biraz detaylandıralım. Bilindiği üzere erişkin bir insanın günde yaklaşık 7 saat uyuması gerektiğidir. 7 saat uyusanız bile kendinizi dinlenmiş hissetmiyorsanız kaliteli bir uyku almış sayılmazsınız. Yatak temizliğinin kaliteli uykuyu etkilediğinden bahsettik ; peki o zaman yatak temizliğinin sağlık kalitemizi nasıl yükselteceğini anlatmak için kaliteli uykunun faydalarından bahsedelim.

Kaliteli uyku vücudumuzu tamir ediyor. Gün içerisinde fiziksel ve zihinsel olarak rahat etmemizi sağlıyor, yorgunluk, stres, işgücü kaybı, enfeksiyon ve çeşitli hastalıklara yakalanma riskinizi azaltıyor. Araştırmalar, güzel bir uyku ve dinlenmiş güne başlayan insanların daha performansı yüksek, daha üretken, daha mutlu, hatta çok daha formda ve sağlıklı olduğunu gösteriyor.

Sağlığınıza değer verin yılda en az 2 defa yatak temizliğinin sağlık kalitenizi arttırdığını unutmayın.

Koltuk Temizliği
Koltuk Temizliği

GELİN BİRLİKTE YAŞAM KALİTEMİZİ YÜKSELTELİM !

Yatağımız toz, kir, saç, ter lekeleri, ölü deri hücreleri ve hatta toz böcekleri barındırır. Bir süre sonra ne kadar uyusanız bile dinç ve dinamik uyanamadığınızı fark edersiniz. Sağlığınız için profesyonel yatak temizliğinizi ihmal etmemelisiniz.

Bilmeliyiz ki yatak temizliği sadece nevresim ve çarşaflarımızı yıkamaktan ibaret değildir. En basit örneğiyle açıklarsak insanlar gece uyudukları esnada vücutlarından en az 250 mililitre ter atarlar. Terlediğimiz zamanlar her ne kadar çarşaf ve nevresimlerimizi değiştiriyor olsak da yatak temizliğinizde tam hijyen bir sonuç sağlamış sayılmazsınız. Neden mi ? Çünkü terin yatağınıza da işlediği gerçeğini göz önünde bulundurmalısınız.

Bu nedenle yatak temizliğine önem vermelisiniz. Yatak temizliğinizde sağlıklı ve hijyenik sonuçlar için profesyonel yatak temizleme şirketlerinden destek almanız hem işinizi kolaylaştırır hem daha temiz ve hijyen sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

EVDE YATAK TEMİZLİĞİ NASIL OLUR ?

Yatak temizliği için yine en etkili yöntemlerden biri olan ıslatma , fırçalama ve vakumlama yöntemi tercih edilir.

İlk aşama olan ıslatma aşamasında antibakteriyel özelliğe sahip solüsyonumuzdan ilave ettiğimiz püskürtme ekipmanımız ile yatağınızın tüm bölgeleri özenle ıslatılır.

İkinci aşama olan fırçalama aşamasında ise ıslattığımız yatak yüzeyi üzerinde leke olan kısımlarına leke çıkarıcı ve dezenfekte edici solüsyon uygulanarak tüm yatak yüzeyi fırçalanır. Böylece en derine nüfus eden kirler de kabararak yukarı çıkar.

Üçüncü aşama en önemli aşamalardan biri olan vakumlamadır. Bu aşamada ise temiz olarak verdiğimiz ıslatma suyunu kirli su olarak geri çekeriz. Böylece yatağınız kirlerden , maytlardan, bakterilerden arınmış olur.

Sektördeki en güçlü ve son teknoloji evde yatak yıkama temizleme makinelerimiz ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz. Temiz yataklar , kaliteli bir uyku için randevu oluşturmayı unutmayın.

Koltuk Temizliği