Anaokulu ve Kreşlerde Yatak Temizliği

Hayattaki en değerli varlıklarımız şüphesiz ki çocuklarımız. Konu çocuklarımız olunca akan sular durur. Onlar için hep en iyisini en mükemmelini isteriz. Özellikle sağlıkları söz konusu ise daha titiz davranırız. Düzenli uyku saatleri , yemek saatleri, hijyenik ortam vb. konularda çocuklarımız söz konusu ise işler daha hassas bir hal alır. Yanımızda olduklarında bu durum biraz daha iç rahatlacı olsa da 0-6 yaş grubu okul öncesi dönemi anneleri ve çalışan anneler için bazen bu durum kabusa dönüşebilir.

Anaokulu ve Kreslerde Yatak Temizligi Neden Onemlidir?

Anaokulu ve Kreşlerde Yatak Temizliği Neden Önemlidir?

Uyku beynin gıdasıdır. Hepimiz biliyoruz ki 0-6 yaş aralığındaki tüm çocukların fiziksel ve zihinsel açıdan günlük aktivitelerini daha sağlıklı yapabilmeleri için günün belli saatlerini uyuyarak geçirmesi gerekiyor.

Uzmanlar ;

Bebeklerin ( 4-11 Ay ) : 12- 15 saat

Yürümeye yeni başlayan çocukların ( 1-2 yaş ) : 11 – 14 saat

Okul öncesi dönemi çocukların ( 3- 5 yaş ) : 10- 13 saat

Okul dönemi çocuklarının ise ( 6-13 yaş ) : 9- 11 saat arası uyumalarını tavsiye ediyor.

Bildiğimiz bir diğer gerçek ise 0-6 yaş grubu çocuklarının günün bu vakitlerini kreşlerde geçirdikleri ve bu uyku evresini anaokulu ve kreşlerimizin uyku odalarında tamamladıklarıdır. Bu yüzden okul öncesi temel eğitim kurumlarının uyku odalarında yatak temizliği ve yatak hijyeni ayrı bir önem taşımaktadır. 0-6 yaş çocukların temel eğitimlerini aldığı ve bolca vakit geçirdiği bu alanlar temizlik ve hijyen açısından oldukça üzerinde durulması gereken alanlardır. Çünkü küçük yaş grubundaki çocukların bağışıklık sistemleri ve hastalıklara karşı dirençleri biz yetişkinler kadar gelişmiş olmadığı için bu yaş grubundaki çocuklar daha sık ve daha kolay hasta olmaktadırlar.

Koltuk Temizliği
Koltuk Temizliği

Anaokulu ve kreş gibi toplu yaşam alanlarında bu hijyeni sağlamak daha zordur. Anaokulu ve kreşlerde sık sık yatak temizliğinin sağlanması hem miniklerimizin sağlığı açısından hem de kaliteli bir uyku uyuyabilmeleri açısından oldukça önemlidir. Çünkü miniklerinizin uyuyacağı kaliteli bir uyku beyinlerini dilendirerek öğrenme becerilerini arttırır, gün içerisinde daha enerjik ve aktif olmalarını sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı kalkan oluşturur, psikolojik olarak daha mutlu olmalarına yardımcı olur ve en önemlisi iyi ve kaliteli bir uyku yaşam kalitesini arttırır. Herkesin uykusu parmak izi gibidir…

Yani uykunuz gün içerisindeki ruh halinizi yansıtır. İyi ve kaliteli bir uyku gün içerisinde yaşam kalitesinizi arttırabilirken, kötü bir uyku da gün içerisinde her şeyin alt üst olmasına sebebiyet verebilir. İyi ve kaliteli bir uyku için profesyonel yatak temizliğine özen göstermelisiniz. Anaokulu ve kreşlerde profesyonel yatak temizliğini ihmal etmemelisiniz. Unutmayın Mutlu Çocuk Öğrenir…

 

Tabi tüm bunların kontrolünü sağlamak ise siz değerli öğretmenlerimize ve ebeveynlerimize düşmektedir. Nasıl mı ? Tabi ki profesyonel yatak temizleme hizmeti sağlayarak. Çünkü sadece nevresim ve çarşaf temizliğini sağlamak hijyenik sonuçlar elde etmenize yardımcı olsa da kökten bir çözüm değildir. Yatağın derinlerine işlemiş olan , ter, kötü koku, ölü deri hücreleri, bakteriler, maytlar, mikroplar ve benzeri gibi mikroorganizmalar için derinlemesine temizlik gerekmektedir. Profesyonel yatak temizleme hizmeti alarak hepsine tek hamlede veda edebilirsiniz. Nasıl mı? Tabi ki hemen randevunuzu oluşturarak.!.

Minikleriniz icin Neden Biz?

Minikleriniz İçin Neden Biz?

Deterjanımız doğal olup anti-bakteriyel özelliğe sahip,

Derinlemesine temizlik sağlayarak yatağınızı tüm alerjenlerden arındırır. Çevre dostu , doğada biyolojik olarak parçalanabilir, hipoalerjenik , astım rahatsızlığı ve alerji sıkıntısı çekenler için çözüm, herhangi agresif kimyasal veya toksik madde içermez.

Okul öncesine verilen emek, mutlu yarınlar demektir … mottasından yola çıkarak miniklerimiz için eğitimli,bilinçli, işinde profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışına sahip , güler yüzlü kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Koltuk Temizliği