Koltuk temizliğinde nelere dikkat edilmeli ?, Koltuk yıkamada neler dikkate alınmalı ? Etkili koltuk temizliğinin püf noktaları neler ? Evde koltuk temizliği nasıl olur ? Neden koltuklarımı temizletmeliyim? Daha sayamadığımız birçok soru aklınıza geliyorsa koltuklarınızı temizletme vakti gelmiş demektir.
Sakin olun çünkü doğru adrestesiniz. Şimdi sizleri fazla merakta bırakmayıp , sorularınızı geniş kapsamlı anlatalım.

NEDEN KOLTUKLARIMI TEMIZLETMELIYIM ?

NEDEN KOLTUKLARIMI TEMİZLETMELİYİM ?

Gün içerisinde veya evde olduğumuz zaman dilimi içerisinde en sık temas ettiğimiz yerler mobilyalarımızdır. Her ne kadar temizliğine dikkat etsek de zamanla kirlenerek maytlar , bakteriler ve alerjenler için bir yuva haline dönüşür. Koltuk kumaşında oluşan kir ve lekelere müdahale edilmediği takdirde zamanla kalıcı hale gelerek sağlığımız için ciddi tehlike oluşturur. Oysa ki yılda en az 2 defa koltuklarımızın profesyonel temizlenmesine sağlığımız açısından özen göstermeliyiz.

Neden koltuklarımı temizletmeliyim sorusuna diğer bir cevap ise ; koltuk yüzeylerimizde zamanla oluşan bu lekelerin göze çarparak rahatsız edici bir hale gelmesidir. Hele hele açık renkli koltuklarda oluşan bu lekeler hemen göze çarpar ve evimize gelen misafirlerimize karşı kötü görüntü oluşturur.

Koltuklarımızın temizliği bizler için önemlidir. Koltuk temizliği için profesyonel şirketlerden yardım alınması , koltuk temizliğinizde hem daha hijyenik hem daha temiz sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Özellikle çıkmayan lekeleriniz söz konusuysa veya uzun zamandır koltuk temizliğiniz gerçekleşmedi ise Temizlik Hastası sizin için doğru çözüm.

Koltuk Temizliği
KOLTUK TEMIZLIGINDE NELERE DIKKAT EDILMELI?
Koltuk Temizliği

KOLTUK TEMİZLİĞİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Koltuklarınızı temizletmeye karar verdiyseniz şimdi ikinci aşama koltuk temizliğinde nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedelim.

Koltuk temizleme işlemi sanıldığı kadar basit bir işlem değildir. Koltuk temizliği , koltukların kumaş özelliklerine göre farklı yöntemler ve malzemeler ile yapılır. Bu noktada en önemli unsur koltuk temizliğinizi gerçekleştirecek firmayı iyi tercih etmenizdir. Hangi kumaş türüne nasıl işlem yapılması gerektiğini bilen , hangi lekede hangi solüsyonun etkili sonuç verebileceğini tespit edebilen , koltuk kumaş özelliklerine göre bilinçli işlem yapan profesyonel firmaları tercih etmeniz koltuk temizliğinde dikkat etmeniz gereken başlıca unsurdur. Aksi halde koltuk kumaşınızda yırtılmalar , deformasyonlar meydana gelebilir, en üzücüsü mobilyalarınız zarar görebilir.

Koltuk temizliğinde dikkat etmeniz gereken bir diğer etken ise koltuklarınızın temizliği için koltuk yüzeyinize kullanılan temizlik malzemeleridir. Koltuk temizliğinde kullanılan temizlik malzemelerinin kumaş özelliklerine ve materyallerine göre seçilmesi önemlidir. Bu nedenle seçtiğiniz koltuk yıkama firmasının sağlığınız açısından doğal temizlik malzemelerini tercih ettiğinden emin olun.

Koltuk temizliğinizde kullanılacak tekniğe de dikkat etmelisiniz. Koltuk temizliği için en sağlıklı yöntem üç aşamalı ıslatma, fırçalama ve vakumlama tekniğidir. Tüm bu aşamaların gerçekleşmesi için bilinçli bir ekip gerekmektedir. Koltuk temizliğiniz için profesyonel ekiple çalışmayı ihmal etmeyin. Çünkü koltuk yüzeyinin bilinçsizce gereğinden fazla ıslatılması sünger bozulmalarına, gereğinden az ıslatılması deformelere, kumaş türü ve özelliklerini bilmeden bilinçsiz fırçalama uygulamaları yırtılmalara sebebiyet verebilir. Yine yeterli vakumlama özelliklerine sahip olmayan ekipmanların kullanılması ise koltuk süngerinden suyun çekilememesine bu da kötü koku ve kusma gibi sonuçlara sebebiyet verebilir.

Koltuk temizliğinde eğitimli,bilinçli, işinde profesyonel, güler yüzlü , müşteri memnuniyetine önem veren ekibimizle bizlere güvenebilirsiniz.

EVDE KOLTUK TEMIZLIGI NASIL OLUR ?

EVDE KOLTUK TEMİZLİĞİ NASIL OLUR ?

Artık koltuk temizliği konusunda nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrendik. Peki evde koltuk temizliği en sağlıklı nasıl olur ?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki silmek çözüm değil !

Koltuğumuzda gördüğümüz lekelere müdahale etmek amaçlı koltukları silmek kirin ve lekelerin daha az görünür olmasını fakat daha derine iterek kalıcı hale gelmesine sebebiyet verir. Bu nedenle koltuklarınızın uzman bir ekip tarafından temizlenmesi, temizlik işleminin de sanayi tipi tam profesyonel makinalarla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ev tipi küçük temizlik ekipmanları günlük ihtiyacın karşılanması bakımından oldukça yeterli olsalar da koltuk temizliği gibi daha kapsamlı işler için yeterli olmayacaktır. Bu durumda tam profesyonel sanayi tipi makinaların kullanılması gerekmektedir. Performans bakımından tartışmasız şekilde üstün olan bu makinaların doğru bir biçimde kullanılmaları, alınacak sonucun memnuniyete dönüşmesiyle doğrudan bağlantılıdır.

Koltuk Temizliği
Koltuk Temizliği

Evde profesyonel koltuk temizliği nasıl olur?

Evde profesyonel koltuk temizliği için en sağlıklı, etkili ve hijyenik sonuç veren koltuk temizleme işlemi ıslatma , fırçalama ve vakumlama olarak üç aşamada gerçekleşmektedir.

Dilerseniz bu aşamaları birlikte inceleyelim.

Koltuk temizliğinin ilk aşaması olan ıslatma aşamasın da özel solüsyonumuzdan koyduğumuz püskürtme ekipmanımız ile koltuk yüzeylerinizin ıslanmasını sağlayarak kirlerin yumaşamasını ve yüzeye çıkmasını sağlıyoruz.

Koltuk temizliğinin ikinci aşaması olan fırçalama aşaması en önemli aşamadır. Yüzeye çıkan lekeler giderilene dek fırçlanır. Fırçalama işlemi sayesinde en derine nüfuz eden kirler dahi kumaş yüzeyinden ayrılarak yüzeye çıkar.

Gelelim koltuk temizliğinin son aşaması ve önemli aşamalarından biri olan vakumlama aşaması. Vakumlama aşamasında koltuk yüzeyine püskürmüş olduğumuz temiz suyu , kirli su olarak geri çekeriz. Böylece koltuk yüzeyleriniz kir ve lekelerden arınmış olur.