Evde Halıfleks Temizliği

Temiz bir halınız olsun istiyorsunuz ancak evinizde halı temizliğiniz için yeterli ekipmanınız yok. Evde profesyonel halıfleks temizliği nasıl olur öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Halifleks Halilar Neden Sik Araliklarla Temizletilmeli ?

Halıfleks Halılar Neden Sık Aralıklarla Temizletilmeli ?

Birçok sebepten kaynaklı halılarımız evimizin her yerinde. Gerek ısı kaybını önlemek, gerek odamızın dekorasyonunu tamamlaması, gerek sağlık, gerek yüzyılların verdiği alışkanlıklar yani sebebi ne olursa olsun halılar evimizde büyük ve geniş bir alana sahip.

Bu kadar geniş alana sahip olmaları, halılarımızı evimizde en çok kullanılan eşyalardan biri yapıyor. Dolayısıyla en çok kirlenen ev eşyalarından birisi de halılarımızdır. Halılarımız daima ayakaltında olduğundan en çok kirlenen ve tozun en çok biriktiği alanlardır. Peki halı temizliğinize neden önem vermeniz gerektiğini siz değerli okurlarımıza biraz daha bilimsel açıklayalım. İnsan bedeninden günde yaklaşık 1-3 gram ölü deri döküldüğünü, ortalama büyüklükte bir evde yılda yaklaşık 4 kilogram toz oluştuğunu, bu tozların birçok alerjenik hastalıklara yol açtığını biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalar sonucunda alerjiyi tetikleyecek kadar tozun toplandığı en tehlikeli bölgenin evlerde kullanılan halılar olduğu kanısına varılmıştır. Sağlığınız için halıfleks temizliğinizi aksatmayın.

Evlerde bulunan toz akarları önemli bir alerjen üreticisidir. Sıcağı, nemi ve karanlık ortamları severler. Yani halılarımız toz akarları ve alerjenler için mükemmel bir yuva oluşturur. Tüm bunlardan anlaşılacağı üzere evimizde en çok temas ettiğimiz halıların sağlık açısından potansiyel bir tehlike oluşturduğunu anlamak güç değildir.

Halıfleks halılar diğer halılara nazaran daha zor temizlenen bir halı çeşididir. Bu halılar odanın bütün zeminini kapladığı ve bir duvardan bir duvara uzandığı için özellikle duvar kenarlarında fazlasıyla toz birikmektedir. Derinlemesine bir temizlik için halıfleks halılarınızın temizliğinde profesyonel destek almanızı öneririz. Halıfleks halılarınızın kirlenme sıklığına göre belli aralıklarda ve derin temizliklerinizde düzenli olarak halı yıkama firmalarına temizletmelisiniz.

Koltuk Temizliği
Evde Halifleks Temizligi Nasil Olur ?
Koltuk Temizliği

Evde Halıfleks Temizliği Nasıl Olur ?

  • Halıfleks halıların temizliği cinsine göre köpük yada vakumlama şeklinde yapılır.
  • Bu nedenle halıfleks halıların yıkanmasına başlamadan, bir ucunda demo uygulaması yapılmalı ve incelenmelidir. Kök boyası gibi halılarda kuru temizleme dışındaki yıkamalar uygun değildir.
  • Yıkamaya geçilmeden önce kuru vakum yapılması profesyonel halıfleks yıkamanın ve kaliteli iş çıkarmanın ilk adımıdır.
  • Yıkama aşaması önemli bir aşamadır. Halıfleks halıları fazla ıslatmak ve suyu üzerinde fazlaca bekletmek, halıfleksin daha iyi yıkanması demek olmadığı gibi halıflekslerinizin pas ve koku yapmasına ve maytların oluşmasına yol açabilir.
  • Ekipmanımızın güçlü vakum motorları sayesinde halıflekslerinize yerleşmiş olan tüm mikroorganizmalar, küf, bakteri, mayt ve ev tozları vakumlanır.
  • Vakumlama iyi yapıldığı için koku oluşmaz, halıfleks renk ve döşemesine zarar vermez.
  • Halıların ilk günkü parlaklığına kavuşması için, yıkama suyunun içine bir parça sirke koymak yeterlidir.
  • Kullandığımız deterjan ve leke çıkarıcılar antibakteriyel, hipoalerjenik özelliklere sahip olup , sağlığınızı tehdit edecek herhangi bir kimyasal içermez.
  • 7 adımda halıfleks temizliği uygulama süresi 1.5 saattir. Çok kirli halıflekslerde köpük lekenin üzerine uygulanarak 5-10 dakika bekletmek yararlı olacaktır.

Halıflekslerinizi temizletmeye karar verdiyseniz; kaliteli hizmet anlayışı, güler yüzlü yaklaşım , eğitimli ve bilinçli personelimizle siz değerli müşterilerimize halıfleks temizliği hizmeti sunmaktayız.