Cami Halısı Temizliği

Biz Müslümanların ibadetleri için gittikleri camilerde temizlik en önemli husustur. Dinimiz , temizliğin önemi ve gerekliliği üzerinde ısrarla durmaktadır. Peygamber efendimiz de örnek tavırlarının yanında ‘Temizlik imanın yarısıdır.’, ‘Namazın anahtarı temizliktir.’ ‘Temizlik imandan gelir.’ gibi tavsiye ve emirleriyle biz müminleri temizlik adabına davet etmektedir. Şüphesiz ki ibadetlerimizi yerine getirdiğimiz camilerimiz her Müslümanın bildiği gibi Allah’ın evidir. Bu nedenle cami halı temizliğine daha çok önem vermeliyiz.

Cami Halisi Temizligi Neden Onemlidir

Cami Halısı Temizliği Neden Önemlidir ?

Camilerimizde en çok kirlenen yerler cami halılardır. Çünkü toplu alanlar da daha fazla mikroorganizma ve toz barınmaktadır. İnsan bedeninden günde yaklaşık 1-3 gram ölü deri hücresi dökülmektedir. Dökülen bu deri hücreleri alerjenik hastalıklara yol açmaktadır. Dökülen bu deri hücrelerinin en çok biriktiği alanlar ise halılardır. Birde bu denklemi cami halıları açısından sizler için yorumlarsak; toplu ibadet alanımız olan camilerimizde, cami halılarına sayısızca insan temas ediyor; yani bu da cami halılarında milyonlarca ölü deri hücresi ve mikroorganizma olduğunu gösteriyor.

Koltuk Temizliği
Cami Halisi Temizligi
Koltuk Temizliği

Cami Halısı Temizliği

Cami halısı temizliği titizlik isteyen bir iştir. Bu nedenle cami yıkama ve cami halısı yıkama konusunda çok hassas hareket etmekteyiz. Cami halısı yıkama işlemi esnasında kir ve lekelerin temizlenmesinin yanında cami halılarının sağlıklı olması ve bakteri, toz gibi mikroorganizmalardan arındırılmış olması da çok önemlidir. Çünkü namaz kılarken ve camide bulunduğumuzda cami halıları ile temasımız kaçınılmazdır. Cami temizliği ciddi bir iştir ve kesinlikle profesyonel kişi ve şirketlerce yapılmalıdır.