Bahar Nezlesi Keyfinizi Kaçırmasın !

Doğa uykudan uyandı.. Havalar ısındı, alerjenik bünyeli kişilerin şikayetleri başladı. Doğanın uyanmasına sebep olan ağaç polenleri, otlar , çiçekler ve çay polenleri rüzgarın etkisiyle sık sık yer değiştirdiği için özellikle mevsimsel alerjisi olan kişilerin günlük yaşamını olumsuz etkiliyor. Burun kaşıntısı, akıntı vb. yanı sıra kişiler sabahları zor ve yorgun uyanırlar. Tıkanmalardan kaynaklı geceleri sağlıklı ve sağlam bir uyku uyuyamadıkları için; sabah uyandıklarında sırtlarında ve omuzlarında ağrılar oluşur ve gündüzleri kendilerini yorgun hissederler. Dolayısıyla psikolojik açıdan bakıldığında mutsuz bir uyanış mutsuz bir gün getirmektedir.

Alerjenik Bünyeli Kişiler Nelere Dikkat Etmelidir?

Dışarıda sağlığınızı tehdit eden birçok unsuru kamufle etmek mümkün olamadığından, özellikle evlerinizde bu unsurları yok ederek sağlığınız açısından daha hijyenik ve rahat edebileceğiniz bir ortam hazırlayarak alerjinize savaş açmalısınız. Nasıl mı? Öncelikle ev tozları kesinlikle devamlı temizlenmelidir. Çarşaf , yatak ve yastık kılıfları sık değiştirilmekle beraber profesyonel yatak temizliğine ve koltuk temizliğine oldukça önem verilmelidir. Yatağınızın ve koltuklarınızın derinlerine işlemiş olan ve gözle göremediğimiz kir, insan yağı, bakteri, kıl, saç, ter, mayt, toz, koku vb. zararlı etmenler yalnızca profesyonel temizlik ile giderilerek sağlığınız açısından hijyenik ortam hazırlar.

Koltuk ve yataklarınızın %100 hijyen olması için kesinlikle profesyonel hizmet almalısınız çünkü yatak ve koltuk yüzeylerini elle silmek kirlerin daha derine işlemesine ve leke oluşumlarına sebebiyet vermektedir. Unutmayın hijyenik bir ortam kaliteli yaşam standardınızı arttırır. Biz insan sağlığına değer veriyoruz, siz de sağlığınıza değer verin.